Forum Blondynek - włosy, makijaż, uroda - BlondForum.pl
Jaka dieta najlepsza? - Wersja do druku

+- Forum Blondynek - włosy, makijaż, uroda - BlondForum.pl (http://blondforum.pl)
+-- Dział: URODA (/Forum-URODA)
+--- Dział: Piękna sylwetka (ćwiczenia, odchudzanie, dieta) (/Forum-Piekna-sylwetka-cwiczenia-odchudzanie-dieta)
+--- Wątek: Jaka dieta najlepsza? (/Temat-Jaka-dieta-najlepsza)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Jaka dieta najlepsza? - Lalka - 10.08.2015 11:11

Dziewczyny, jestem po poważnej kontuzji, więc poćwiczyć nie poćwiczę, bo mam zakaz. Mam sporo kilogramów do zrzucenia i nie bardzo wiem co zrobić, by bez tego ruszania się, które jest tak ważne, jakoś schudnąć. Może znacie jakąś rozsądną dietę? Chciałabym schudnąć około 15-18 kg. Doradzicie?

RE: Jaka dieta najlepsza? - mndol93 - 10.08.2015 14:35

Jeśli nie możesz ćwiczyć, sprawa jest utrudniona, ale oczywiście wykonalna. Ja na Twoim miejscu zaczęłabym od policzenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Podliczać możesz sobie chociażby tu..
http://www.zdrowotne.pl/kalkulator-kalorii
choć są inne strony i aplikacje tego typu, gdzie zapisujesz zjedzone dania.
Oczywiście aby schudnąć nie możesz przekroczyć dziennego zapotrzebowania kalorycznego - załóż sobie, że np. dziennie zostawisz sobie 200 kcal 'zapasowych' (lub inną ilość, ale bez przesady), których nie ruszysz.
Wprowadź do diety 5 posiłków pamiętając o kilku żelaznych zasadach:
- wyeliminuj cukry proste! (słodycze, napoje słodzone, soki w kartonach)
Tu całkowicie zrezygnuj z tych wszystkich produktów, bo choć wiem, że to boli, jest to wykonalne Uśmiech Do organizmu i tak dostarczasz węglowodany z innych źródeł. Jeśli chodzi o cukier prosty w owocach, radziłabym jeść owoce w pierwszej części dnia, a nie na wieczór.
- wprowadź cukry złożone - znajdują się między innymi w pieczywie wieloziarnistym. Zastąp chleb biały z mąki pszennej, chlebem z mąki np. żytniej, orkiszowej..
- nie podjadaj pomiędzy 5 wyznaczonymi posiłkami!
- śniadanie powinnaś jeść obfite najlepiej do 30 minut po obudzeniu się
- kolację powinnaś jeść do 3 godzin przed pójściem spać i najlepiej, żeby to była kolacja pozbawiona tłuszczy i cukrów - ja zwykle jem serek wiejski, czasami jakieś warzywa
- pij minimum 1,5 litra wody dziennie (przy tych upałach to nawet 2l spokojnie), polecam picie wody z cytryną
- pij zieloną herbatę - dwie filiżanki dziennie
- wprowadź do diety dużo warzyw

To są tylko ogólne zasady i mogłabym się powtarzać i powielać mądrości wypisane na internecie. Pooglądaj dobre dietetyczne przepisy na necie, ale zasady które podałam są żelazne i koniecznie radzę się ich trzymać! Uśmiech

RE: Jaka dieta najlepsza? - Lalka - 11.08.2015 16:57

Dzięki za odzew. Trochę to wszystko brzmi skomplikowanie, ale jak dobrze się wczytam, to może sobie poradzę . Duży uśmiech A co sądzicie o takich różnych znanych dietach, o których czyta się w necie?

RE: Jaka dieta najlepsza? - mndol93 - 11.08.2015 17:35

Oczywiście są różne diety i możesz spróbować, ale w tym miejscu Ci nie doradzę, bo nie próbowałam żadnej z nich Duży uśmiech Moim zdaniem przestrzeganie kilku żelaznych zasad pozwoli Ci ustalić idealną dietę dla Ciebie - prędzej czy później sama dojdziesz do wniosku, która pasuje Ci najbardziej. Pamiętaj o tym, co napisałam! Uśmiech Nawet jeśli zdecydujesz się na jakąś konkretną dietę, te wskazówki moim zdaniem są niezbędne. Trzymam kciuki i jakbyś miała jeszcze jakieś pytania - pisz. Ja akurat nie potrzebowałam utraty wielu kilogramów, ale zależało mi na redukcji tłuszczu i ujędrnieniu cała. Z 58 kg ciała wyglądającego nieatrakcyjnie (nie byłam gruba, ale bardzo obwisła Smutny ), udało mi się zejść do 52,4 kg z tym, że teraz uwidoczniły się mięśnie, a tłuszczu zostało niewiele. Jednak mówisz, że u Ciebie ćwiczenia nie wchodzą w grę Oczko Nawet jeśli nie będziesz miała czasu ani ochoty na rygorystyczne diety, wyeliminowanie niektórych składników i oczyszczenie ciała na pewno Ci pomoże! Przede wszystkim samopoczucie jest od razu lepsze.. Oczko Pozdrawiam serdecznie

RE: Jaka dieta najlepsza? - Blondeee - 12.08.2015 09:30

Szczerze powiedziawszy odradzałabym te wszystkie diety cud bo możesz zrobić sobie więcej krzywdy niż to wszystko warte. Korzystaj z porad w drugim poście i wraz z biegiem czasu z pewnością zobaczysz efekty Uśmiech pamiętaj, konsekwencja jest najważniejsza

RE: Jaka dieta najlepsza? - farbowana - 12.08.2015 10:44

Ja próbowałam chyba już wszystkich diet... i zawsze gubi mnie słabość do słodyczy, mój jedyny nałóg :/ Niby do zrzucenia nie mam dużo, jakieś 8-10 kg by się przydało, myślę, że jest to do zrobienia w 2-3 miesiące, ale na żadnej diecie do tej pory nie wytrzymałam dłużej niż kilka dni. Więc jak ktoś zna dietę, na której mogę zjeść np. batonika to śmiało polecajcie,moja talia i ja będziemy bardzo wdzięczne Oczko

RE: Jaka dieta najlepsza? - Lalka - 21.08.2015 10:19

Dieta z batonikami? To coś takiego istnieje? Duży uśmiech

RE: Jaka dieta najlepsza? - Blondeee - 24.08.2015 09:39

No w niektórych przypadkach może działać pod warunkiem że liczysz kalorie (są od tego kalkulatory) + regularnie ćwiczysz, biegasz itd.

RE: Jaka dieta najlepsza? - farbowana - 24.08.2015 10:44

W cambrigde są batoniki, stosowała któraś z Was tą dietę?

RE: Jaka dieta najlepsza? - Lalka - 28.08.2015 14:10

Ja nie, ale jeżeli są w niej batoniki, to możesz mi o niej opowiedzieć. Duży uśmiech