Forum Blondynek - włosy, makijaż, uroda - BlondForum.pl
Problem z oczyszczeniem skóry - Wersja do druku

+- Forum Blondynek - włosy, makijaż, uroda - BlondForum.pl (http://blondforum.pl)
+-- Dział: URODA (/Forum-URODA)
+--- Dział: Pielęgnacja cery (/Forum-Pielegnacja-cery)
+--- Wątek: Problem z oczyszczeniem skóry (/Temat-Problem-z-oczyszczeniem-skory)

Strony: 1 2 3 4

Problem z oczyszczeniem skóry - BlondeStyle - 29.05.2015 01:08

Cześć Blondyneczki Kiss

Mam do Was pytanie, bo być może któraś z Was się zna, A mianowicie, od kilku tygodniu regularnie dbam o skórę (zaczęłam z powodu przerażenia po zobaczeniu zaskórników i kaszaków (?) na mojej twarzy!!!). Rano i wieczorem mycie żelem, tonik i krem Do tego co 3 dni peeling i maseczki raz w tygodniu. Tutaj pojawia się moje pytanie - czy wągry mogły zmienić się w małe krostki? W sensie czy mógłby to być jakiś proces oczyszczania z zaskórników? Bo właśnie mam wrażenie, jakby wszystkie moje zaskórniki wyłaziły na zewnątrz pod postacią maluteńkich krostek i nie wiem czy panikować i coś z tym robić czy po prostu tak musi być?

Pozdrawiam! BlondeStyle <3

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - mndol93 - 29.05.2015 10:17

Faktycznie, często przy oczyszczaniu skóry stan skóry najpierw się pogarsza, ale po systematycznej pielęgnacji wszystko wraca do normy. Stosujesz jeszcze jakieś inne specyfiki oczyszczające? Na zaskórniki polecam olejek pichtowy Duży uśmiech
Pozdrawiam Serce

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - deemem96 - 29.05.2015 12:01

Są dwie opcje. Uśmiech
Albo żel ci przesusza skórę twarzy i produkuje ona więcej łoju, albo cera serio się oczyszcza. Ja bym Ci polecała wieczorem czyszczenie olejami. Uśmiech
I mieszasz sobie olej rycynowy z olejem konopnym ( jest w miare bezpieczny, ale możesz używać innego musisz to obserwować ) i minimalne dodatki olejku pichowego. Duży uśmiech

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - mndol93 - 29.05.2015 12:45

Dokładnie, tak jak mówi deemem96 - pichtowego niezbyt duże ilości, bo może podrażnić skórę. Ja jednak zrezygnowałabym z rycynowego, bo ma straszną konsystencję i w moim przypadku zapychał jak cholera. Nie nadaje się do skóry niestety Smutny

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - deemem96 - 29.05.2015 21:53

ale to jest olej dodatkowy którego dajesz 10%-30% całej mieszanki...

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - mndol93 - 29.05.2015 23:01

Nie widzę żadnego sensu dodawania olejku rycynowego.. Oczko Są inne olejki o wiele bardziej odpowiednie do twarzy, ale każdy robi jak lubi. BlondeStyle na pewno metodą prób i błędów znajdzie ulubioną metodę Uśmiech

Wiem, że rycynowy jest tu tylko dodatkiem, ale dla mnie i tak jest to nietrafne połączenie Język

BlondeStyle, zdecydowanie najlepszym i najbardziej skutecznym połączeniem jest olejek pichtowy i nafta kosmetyczna Duży uśmiech Na blogach znajdziesz ogrom informacji na ten temat Uśmiech PozdrawiamSerce

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - deemem96 - 30.05.2015 20:28

ty jej mówisz o toniku pichtowym, a nie o metodzie ocm....

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - mndol93 - 30.05.2015 20:33

Zauważ, że ani razu nie wpomniałam o ocm, pytanie było na temat wyskakujących krostek po zaskórnikach Język Ja jedynie poradziłam olejek pichtowy od siebie, czytaj dokładnie następnym razem.

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - deemem96 - 02.06.2015 00:21

Najpierw mówisz, że nie widzisz sensu dodawać rycyny ( rycyna jest w ocm ??? źle myśle? ) I tak się składa, że to chyba rycyna jest odpowiedzialna za oczyszczanie, czy też źle przeczytałam?
Skład toniku pichtowego to olejek pichtowy i nafta kosmetyczna...
I nafta się nie nadaje do ocm.. W miarę bezpieczny jest olej z orzechów włoskich i konopny, ale powinna zaopatrzyć się w różne olejki i przetestować różne mieszanki ( o ile posłucha naszych rad ) i wybrać tą która jej służy. Uśmiech a pichtowy jest świetny o ile się nie ma uczulenia Uśmiech Buźka jest taka promienna, że szok Duży uśmiech

RE: Problem z oczyszczeniem skóry - BlondeStyle - 09.06.2015 11:49

Olejek rycynowy stosowałam, bez większych efektów, a ocm to właśnie tak mnie zapchało ze teraz nie mogę sobie poradzić, a próbowałam wielu kombinacji. Spróbuje jeszcze tego pichtowego, chociaż trochę się boje. Jak mam go użyć? Chodzi mi o w miarę najbezpieczniejszy sposób.